تعمقی در سپ‌پوکو

از اوایل دوران مدرن، سپ‌پوکو نه‌تنها به عنوان روشی برای خودکشی بلکه برای مجازات اعدام نیز مورد استفاده قرار گرفت، و در بعضی موارد دستور مرگ توسط استاد خویش برای جبران بدرفتاری صادر می‌شد، و از این جهات بود که سپ‌پوکو به عنوان راهی افتخار‌آمیز برای مرگ در نظرها ثبت شد (در مقابل گردن‌زنی‌ و به صلیب کشیدن که مجازات‌هایی ننگین و شرم‌آور بودند که برازنده و شایسته‌ی اعضای سامورایی‌ها نبود). سپ‌پوکو به عنوان روشی برای مجازات در سال 1873 لغو شد، و از آن زمان تا حالا مجازات اعدام در ژاپن به شکل حلق‌آویز انجام می‌شود. 
ادامه مطلب

شمشیرزنی سامورایی، قسمت هشتم: فرم‌ها و ساختار‌ها

جونتو سونو ایچی، جونتو سونو نی و تسویی‌گِکیتو تکنیک‌های اساسی و آغازین «باتو هو» یا «تاچی وازا» هستند. برای انجام هر چه صحیح‌تر این تکنیک‌ها لازم است تکنیک‌های بنیادین چون روش‌های بیرون‌کشیدن شمشیر، نوکیتسوکه و کیریوروشی، چیبوری و نوتو را کامل فرا گرفته باشید؛ بنابراین به قسمت‌های قبلی مراجعه کرده و تمرین‌های قبلی را با دقت انجام دهید تا به هوشیاری و مهارت لازم برای تکنیک‌های وازا دست یابید.
ادامه مطلب

شمشیرزنی سامورایی، قسمت هفتم: نوتو

کویی‌گوچی (دهانه‌ی سایا) را با دست چپ مکان‌گذاری کنید. دهانه را بین انگشت شست و انگشت اشاره باز نگه دارید. شانه‌ها را مستقیم نگه دارید و شمشیر را در خطی مستقیم با آرنج قرار دهید؛ به شکلی که شمشیر و دست یک خط را بین آرنج و دهانه‌ی سایا تشکیل دهند.
ادامه مطلب

شمشیرزنی سامورایی، قسمت دهم: تامشی‌گیری

متریالی که به شکلی عمومی در دوران مدرن ژاپن و همینطور دیگر کشورها برای اجرای تامشی‌گیری استفاده می‌شود شامل تاتامی و بامبو هست که بیش‌ترین شبیه‌سازی به بدن انسان را دارند. برای بهبود این فرآیند، شما باید نحوه‌ی رولینگ تاتامی را بیاموزید و همچنین برش‌های اساسی شمشیر را تا هم از متریال و هم از توانایی خویش به بهترین شکل ممکن استفاده کنید. فرآیند اجرای تامشی‌گیری نه تنها شما را با تارگت‌ها و برش‌های صحیح در شمشیرزنی آشنا می‌کند بلکه گامی در جهت پرورش روح و ذهن نیز هست.
ادامه مطلب

تامشی‌گیری: هنرِ تستِ برشِ تیغه‌ی شمشیرِ ژاپنی

شمشیرزنِ فرهیخته باید به هنگام برش در حال تجربه‌ی آمیزشِ بدن، ذهن و روح باشد تا به درک کاملی از معنای شمشیرزنی برسد. مانند گفته‌ی موساشی میاموتو شمشیرزنی باید چنین باشد: «هنر و مهارتِ شکست‌دادنِ دشمن در نبرد و نه چیزی جز این.» کارگاهِ بیگدلی، شبانه‌روز در تلاش است تا تیغه‌هایی با کیفیت تولید کند و آن‌ها را بر شمشیری شایسته که با جزئیات بر آن کار شده، سوار کند. تیغه‌هایی فولادین که به راستی تیز و بُرنده هستند و شما برای تمریناتِ تستِ برش می‌توانید به آن اعتنا کنید. البته با تمرینِ مداوم در این زمینه که هم شمشیر شما را از آسیب‌های احتمالی حفاظت کند و هم ورزیدگی لازم برای آن را مهیا کند.
ادامه مطلب

بلاگ

تیز کردن شمشیر
خرید شمشیر صلیبی
قیمت شمشیر سامورایی

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش